Långa bindningstider, dyra kontrakt och oförutsägbara kostnader hör till historien. Vi kan stolt meddela att vi nu lanserar tjänsten Refurbly Flex - en ny hyrmodell för mobiltelefoner.
Den kommer inte bara att ge dig som konsument fullständig kontroll och flexibilitet utan också främja en cirkulär ekonomi. Upptäck den tjänst som kommer att förändra hur vi ser på mobilbranschen.
Tänk om du kunde få allt du behöver för din mobiltelefon genom en enda tjänst? Med Refurbly Flex får du exakt det. En fast månadskostnad som ger dig friheten att byta, uppgradera eller avsluta tjänsten när det passar dig. Dessutom, om din telefon skadas och inte kan repareras inom 72 timmar, skickar Refurbly dig en ersättningsmobil tack vare vår unika Swap Service.
Att hyra en mobiltelefon genom Refurbly Flex innebär inte bara ekonomiska fördelar, det innebär också ett aktivt bidrag till en mer hållbar framtid. Med Refurbly Flex förlänger vi livslängden på varje mobiltelefon och förhindrar att mobilen hamnar i byrålådan eller på soptippen. Vi skapar ett helt cirkulärt kretslopp för mobiltelefonerna och ger dem ett nytt liv efter hyresperioden.
Som en del av Refurbly Flex får du tillgång till vår omfattande mobilförsäkring, Refurbly Care. Den skyddar dig mot olyckor, skador och stöld, och ger dig tryggheten att veta att du alltid är täckt. Plus, vi erbjuder produktgaranti under hela hyresperioden.
Refurbly Flex passar alla som värdesätter enkelhet, trygghet och hållbarhet i sitt mobilanvändande, samt för dig som vill hålla din ekonomi under kontroll. Och om du någonsin känner för en uppgradering är det enkelt att byta till en ny modell, alltid på dina villkor.
Kärnan i vår hyrmodell är att skapa ett heltäckande cirkulärt ekosystem. I detta återanvänds renoverade mobiltelefoner genom att vi hyr ut dem till ett attraktivt pris.
Efter hyresperiodens slut samlar vi in dem, genomgår noggrann kontroll och renovering, samt utför en komplett datarensning. Sedan är dessa mobiltelefoner redo att sändas ut igen, redo att förgylla en ny användares vardag.
Daniel Pettersson, marknadschef på Refurbly, tillägger
Är du redo att upptäcka det nya sättet att ha en mobiltelefon? Läs mer om Refurbly Flex och hyr din första mobil idag.
Daniel är marknadschef på Refurbly.
Han har alltid haft ett stort intresse för teknik, marknadsföring och design. I sin roll på Refurbly gifte sig hans tre intressen och han stortrivs att jobba mot ett mer hållbart samhälle på Refurbly.
Daniel har varit en trogen iPhone-användare sedan Apple lanserade iPhone 4 under 2010. Nuvarande mobiltelefon är iPhone XS Max.
Mer läsning